Αγαπητοί γονείς,

Σάς ενημερώνουμε, πως οι εγγραφές στο Δημοτικό Σχολείο για το νέο σχολικό έτος 2021-2022 διαρκούν το χρονικό διάστημα  από την 1η έως και την 20η Μαρτίου 2021.

Ο γονέας θα πρέπει να υποβάλλει στο Δημοτικό Σχολείο τα παρακάτω έγγραφα:

1. «Βεβαίωση Φοίτησης Νηπίου», «Πιστοποιητικό Φοίτησης»
  2. «Αίτηση και Υπεύθυνη δήλωση εγγραφής στο 15ο Δημοτικό Σχολείο»
  3. «Αίτηση-Δήλωση Γονέα/Κηδεμόνα», για την εγγραφή στο Ολοήμερο Πρόγραμμα», εφόσον εκδηλώσει την επιθυμία.
  4. Αποδεικτικό κατοικίας (Φωτοτυπία λογαριασμού ρεύματος, νερού κλπ., όπου θα αναγράφεται η διεύθυνση διαμονής)
  5. «Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή» (ΑΔΥΜ), συμπληρωμένο από τον ιατρό.
  6. Φωτοτυπία του βιβλιαρίου εμβολίων(φωτοτυπία της πρώτης σελίδας με την αναγραφή του ονοματεπωνύμου του παιδιού, καθώς και των αντίστοιχων σελίδων με τα εμβόλια)).
  7. Κατάλογος «Διευθύνσεις Προέλευσης Μαθητών 15ου Δημοτικού Σχολείου Δραμας»

Τα παραπάνω έγγραφα μπορείτε να τα προσκομίσετε με έναν από τους παρακάτω ενναλακτικούς τρόπους:

α.  Ηλεκτρονικώς, στη διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

β.  Ταχυδρομικώς, στη διεύθυνση: 15ο Δημοτικό Σχολείο Δράμας, οδός Παρμενίωνος Τέρμα, Τ.Κ. 66133

γ.  Δια ζώσης, τις ημέρες: Δευτέρα (8/3 και 15/3), Τετάρτη(10/3 και 17/3) και Πέμπτη(18/3), από τις 13.15 έως 14.00.

Τα έντυπα μπορείτε να τα παραλάβετε από το Νηπιαγωγείο φοίτησης του τέκνου σας και αφού τα συμπληρώσετε να μας τα παραδώσετε.

Είμαστε στη διάθεσή σας για κάθε πληροφορία, στο τηλέφωνο 2521035656.

Ο Διευθυντής του 15ου Δημοτικού Σχολείου Δράμας