Την Τετάρτη 2 Φεβρουαρίου 2022 γίναμε αποδέκτες της ευγενικής χορηγίας σας, ενός Καθαριστή Αέρος, τον οποίο τοποθετήσαμε στην αίθουσα διδασκαλίας του Β2, του Τμήματος των παιδιών σας.

Η πρωτοβουλία σας, απόρροια της έγνοιας και του αγνού ενδιαφέροντος για τους μαθητές μας, είναι αξιέπαινη και βασίστηκε στην πληρέστερη και πολύπλευρη εξασφάλιση του υγιεινού περιβάλλοντος εντός των σχολικών χώρων.

Θέλουμε να σας διαβεβαιώσουμε, ότι εμείς οι Δάσκαλοι και οι Καθηγητές Ειδικοτήτων, αφενός εφαρμόζουμε τα προβλεπόμενα μέτρα των υγειονομικών πρωτοκόλλων, αφετέρου με περισσή φροντίδα επιχειρούμε να άρουμε ό,τι επιβλαβές θα δυσχέραινε την εκπαιδευτική και διδακτική διαδικασία και θα έθετε σε κίνδυνο τη σωματική ακεραιότητα των μαθητών μας.

Η Δασκάλα του Τμήματος, κυρία Παγώνα Μπόιτσιου, και ο Σύλλογος Διδασκόντων σάς ευχαριστεί για την προσφορά, η οποία καταξιώνει το πνεύμα του εθελοντισμού και της συνεργασίας.

Ο Διευθυντής του 15ου Ολοήμερου Δ. Σ. Δράμας