IMG 20210618 094806

Σάς ενημερώνουμε, ότι το Κέντρο Πληροφόρησης για το Εθνικό Πάρκο Οροσειράς Ροδόπης, το οποίο εδρεύει στην Αγία Βαρβάρα και συγκεκριμένα στην αίθουσα «Μελίνα», άνοιξε τις πύλες του για να υποδεχθεί το κοινό, ώστε να γνωρίσει εκ του σύνεγγυς, με σύγχρονο ηλεκτρονικό τρόπο, μέσω εφαρμογών, την πανίδα και τη χλωρίδα του οροσειράς Ροδόπης.

Στο κάλεσμά τού Κέντρου ανταποκρίθηκαν οι μαθητές και οι μαθήτριες του Τμήματος ΣΤ1, υπό την καθοδήγηση της Δασκάλας του κυρίας Μαρίας Καραβασίλη, την Παρασκευή 18 Ιουνίου 2021.

Η ξενάγηση στο χώρο του Κέντρου Πληροφόρησης για το Εθνικό Πάρκο Οροσειράς Ροδόπης έγινε από το Δασολόγο του Δασαρχείου Δράμας κύριο Σταύρο Κεχαγιόγλου.

Η διδακτική επίσκεψη στέφθηκε από επιτυχία, αφού επιτεύχθηκαν οι εκπαιδευτικοί και διδακτικοί σκοποί, οι οποίοι εστιάζονται στο διδακτικό αντικείμενο των Φυσικών.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων, οι Δάσκαλοι και οι Καθηγητές, συγχαίρουν τους μαθητές, τις μαθήτριες και τη Δασκάλα τους, γι’ αυτή τους την πρωτοβουλία.

Ο Διευθυντής του 15 ου Δημοτικού Σχολείου Δράμας